fbpx

Saç Ekimi

Saç dökülmesi günümüzde fazlasıyla görülen ve kişileri sosyojik ve psikolojik anlamda etkileyen bir sorundur.Erkeklerde görüldüğü gibi kadınlarda da saç dökülmesi problemi görülmektedir.Saç dökülmesi genetik, hormonal veya bazı hastalıklara bağlı gelişebilir.Saç ekimi, saç kökünün artık aktif olmadığı bölgelere, sağlıklı saç köklerinin ense kısmından alınarak mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemidir. Saç ekiminde dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları eklenmektedir.Saç ekimi tamamen kişiye özel planlanır ve uygulanır bu yüzden Dr.Emrah Aslan ve ekibi mevcut durumunuzu değerlendirip sizin için en iyi çözümü bulmaktadır. Saç ekimi operasyonunda genellikle genellikle ense bölgesindeki sağlıklı saç kökleri toplanır ve seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan  bölgelerde açılan kanallara ekilir.Saç ekim işlemi aslında küçük bir cerrahi operasyondur.Operasyonun süresi, hastanın ekim yapılacak alanın genişliğine ve greft sayısına göre her hastada farklılık göstermektedir.Saç ekiminde kullanılan farklı yöntemlerimiz var ve her hasta için her zaman en uygun olanı seçilmektedir.

Son dönemlerde saç ekiminde yaygın olarak kullanılan yöntemler, FUE ve DHI yöntemleridir.

  • FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyon) Yöntemi

FUE en çok tercih edilen saç ekimi yöntemidir.Bu yönteminde öncelikle donör sahada bulunan saçlar çok kısa şekilde tıraş edilir. Hem saç köklerinin alınacağı bölge, hem de saçların ekileceği bölgeye lokal anestezi uygulanır.Hastanın saç köklerinin yoğun olduğu donör bölgeden, saç köklerinin seyrek olan bölgelere teker teker aktarılması işlemidir. FUE yöntemi günümüzde sıklıkla tercih edilen konforlu, pratik ve izsiz bir yöntemdir.

  • DHI (Direct Hair Implantation – Doğrudan Saç Ekimi) Tekniği

DHI yöntemi, özel bir iğneyle donör bölgeden saç köklerinin alınması ve ekilecek bölgeye transfer edilmesidir.FUE yönteminden en önemli farkı bu yöntemde tıraş edilmeden ekim imkanı sağlamasıdır.

Open chat