fbpx
Project Info

Meme Dikleştirme

Kadın vücudunun sembolü olan göğüsler için, temel uygulamalardan biri de meme dikleştirme  ameliyatlarıdır.Özellikle hamilelik dönemi veya kilo kayıpları sonrası memelerde ortaya çıkabilen hacim kaybı ve sarkmalar meme dikleştirme ameliyatıyla gidebilir.Muayene sonrası hastanın beklentileri göz önünde bulundurularak dikleştirme ameliyatının protezli veya protezsiz olarak yapılacağına karar verilir.

meme dikleştirime banner

Meme dikleştirme ameliyatı yapılan hastalarda çıkarılan cilt fazlası sebebiyle ‘ters T’ şeklinde bir iz kalmaktadır.Bu iz bir yıllık süre içerisinde ten rengine döner.Meme dikleştirme ameliyatı sonrası hastaların yaklaşık 1 ay süreyle verilecek özel sütyeni kullanması gerekmektedir.

meme-dikleştirme-banner

Estetik meme cerrahisi sonrası planlanan hedef, hastanın sosyal yaşamında ve kıyafet seçiminde özgüvenini sağlayacak bir sonuca ulaşmaktır. Tüm meme cerrahi uygulamalarında ameliyat öncesi hastanın meme hastalıkları yönünden aile öyküsü ve daha önce yaptırdığı meme görüntüleme tetkikleri mutlaka incelenmelidir.Meme dikleştirme ameliyatı sonrası ortalama istirahat süresi yaklaşık 1 haftadır.

Hastanın 1 ay süreyle ağır fiziksel aktivitelerden kaçınması önerilir ancak hasta sosyal yaşamına devam edebilir.Meme dikleştirme ameliyatları öncesinde hastanın özellikle sigara kullanımı yönünden hekimi bilgilendirmesi önem taşır.

Open chat