fbpx

OP. DR. EMRAH ASLAN

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

1984 yılında Ankara’da doğan Dr. Emrah Aslan, Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi sonrası 2008 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden onur derecesi ile mezun oldu. Tıp eğitimi sonrası uzmanlık dalı seçiminde, Plastik Cerrahinin temel ilkeleri olan “dokuya saygı ve fonksiyonel değişim” etkili oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında 6 sene süren uzmanlık eğitimi boyunca estetik ve rekonstrüktif cerrahi konularındaki çalışmalarını sürdürdü. 2014 yılında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nde International Confederation for Plastic Reconstructive Aesthetic surgery (IPRAS); asistan temsilcisi olarak görev aldı.
Uzmanlık eğitimi sonrası, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Devlet Hastanesi'nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği'nde uzman doktor olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında İsveç, Stockholm'de bulunan Akademikliniken Hastanesi'nde çalışmalarına devam etti. Bu dönem süresince Avrupa ve Güney Amerika dahil pek çok yazılı ve sözlü; bildiri ile çalışmalarına devam etti.

Özel ilgi alanları arasında sanat tarihi ve fotoğrafçılık yer alan Dr. Emrah Aslan 2016 yılından bu yana serbest hekimlik yapmaktadır. American Society of Plastic Surgeons (ASPS) tarafından 2018 yılında yapılan oylama ile uluslararası üye olarak kabul edildi.

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve İstanbul Tabip Odası üyeliğinin yanı sıra iyi derecede İngilizce (C1) ve İsveççe (C1) bilmektedir.

Dr. Emrah Aslan çalışmalarına Akasya Kule’ deki kliniğinde devam etmektedir.

ZAMAN TÜNELİ

 • 2008
  Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni onur derecesi ile bitirmiştir.
 • 2014
  Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nde International Confederation for Plastic Reconstructive Aesthetic surgery (IPRAS); asistan temsilcisi olarak görev almıştır.
 • 2014
  Bakırköy Dr. Sadi Konuk Devlet Hastanesi'nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği'nde uzman doktor olarak çalışmaya başlamıştır.
 • 2015
  İsveç Stockholm'de bulunan Akademi kliniken Hastanesi’nde gözlemci olarak çalışmalarına devam etmiştir.
 • 2018
  American Society of Plastic Surgeons (ASPS) tarafından 2018 yılında yapılan oylama ile bu prestijli derneğin uluslararası üyesi olmuştur.
 • 2020
  Kendi özel muayanehanesinde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.
Open chat